
Complete sidepipe exhaust system for your moped / moped with Sachs 503 engine
.With this exhaust you are guaranteed to stand out and make your bike an eye-catcher. The side pipe has a pleasant volume even at higher engine speeds. The sound is quite muffled, but still throaty and reminiscent of the sound of a Harley.
Manufacturer: Made in Portugal · Material: Steel · Surface: varnished · Color: black · Ø outside: 60 mm · Total length: 600 mm · Ø Internal connection: 28 mm · Exhaust type: Sidepipe · Mounting type: Screwed clamp
Manufacturer: GPO · Material: Steel · Surface: varnished · Color: black · Nominal diameter: 60 mm · Clamping diameter: 57.5 - 60.5 mm · Width: 18 mm · Thickness: 3 mm
Manufacturer: swiing® ingenious parts · Material: Steel · Color: black · Ø outside: 28 mm · Mounting type: Bride
Manufacturer: GPO · Material: Steel · Surface: varnished, burnished · Color: black · Ø inside: 26 - 30 mm · Material thickness: 1.5 mm · Width: 42 mm · Mounting type: Nuts & bolts
| Manufacturer | Made in Portugal |
| Material | Steel |
| Color | black |
| Ø inside | 28 mm |
| Total length | 600 mm |
| Ø outside | 60 mm |
| Ø Flame tube outside | 28 mm |
| Exhaust type | Sidepipe |
| Sachs | 503 - AAL , ABL , 2AL / 2BL |
Accessories & related products
Explore categories from Exhaust system




