
High-quality towbar for your bike, e-bike, moped or moped.
The HAERRY towbar is durable and virtually indestructible thanks to its solid construction and high-quality galvanization.
The ball hitch is mounted on the luggage carrier.
Thanks to the swivel head, the towbar can be perfectly adapted to the mount of your trailer.
Distance of the luggage carrier mount: 145 mm
Hole spacing of attachment points: 100 mm
Length of attachment to ball: 100 mm
Hitch connection: Ø 30 mm ball head
Alternative towbars, reducing shells and other travel accessories can be found in the accessories section.
HAERRY – Swiss quality towbars.
| Manufacturer | HAERRY |
| Ø ball | 30 mm |
| Wide intake | 175 mm |
| Material | Steel, Aluminum |
| Surface | galvanized (blue) |
| Total length | 115 mm |
| Width | 45 mm |
| Clamping diameter | 15 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Thread type | MF8x1 (fine pitch thread) |
| Hole spacing | 100 mm |
| Height | 85 mm |
| Pony / Cilo (Beta 521 & 512) |
Accessories & related products
Explore categories from Luggage carrier & trailer coupling
Moped fans also bought
Fortune / Merrick 2.00-2.25 x 16" / 17" inner tube
Manufacturer: Fortune · Valve type: TR4 Auto valve · Tire width: 2 - 2.5 " · Tire width: 2.25 - 2.5 " · Tire width: 2.5 " · Tire width [mm]: 50.8 - 63.5 · Width: 2 " · Width: 2 1/4 " · Width: 2 1/2 " · Wheel size: 16 - 17 " · Wheel size: 17 " · Tire height [%]: 100 · Old designation: 20 x 2 " · Old designation: 20 x 2.25 " · Old designation: 20 x 2.5 " · Old designation: 21 x 2 " · Old designation: 21 x 2.25 " · Old designation: 21 x 2.5 "
EUR 12.90
Karcoma fuel filter plastic small
Manufacturer: Karcoma · Material: Plastic · Color: transparent · Color: white · Filter type: Plastic net · Total length: 23.4 mm · Total length: 50 mm · demountable: No · Ø inside: 3 mm · Ø outside: 20 mm · Ø fuel hose connection: 4.9 mm · Ø fuel hose connection: 6 mm
EUR 7.10
Not in stock
Airsal 43.5 mm cylinder kit Beta | Cilo Cross 521 / 512, Pony Cross 521, Pony GTX 521
Manufacturer: Airsal · Camouflaged: No · Area of application: Tuning · Material: Aluminum · Surface: sandblasted · Displacement: 57 ccm · Crankshaft stroke: 39 mm · Ø piston pin (B): 12 mm · Nominal diameter: 43.5 mm · Ø cylinder neck: 45.5 mm · Ø Outlet outside: 18 mm · Ø Outlet outside: 21 mm · Number of fixing points: 4 pcs · Hole pattern [mm]: 48 x 48 · Outlet type: straight · Hole spacing outlet: 38 mm · Thread outlet: M6x1 (standard thread)
EUR 245.00
Meteor piston 40 mm "N" (A8104) | Beta 521 & 512
Manufacturer: Meteor · Thick piston ring: 1.7 mm · Ø outside piston (A): 39.94 mm · Ø piston pin (B): 12 mm · Compression height (C): 28 mm · Curvature (D): 4 mm · Total piston height (E): 52 mm · Number of piston rings (F): 2 pcs · Piston ring mold: Rectangular ring · Piston ring impact: Internal fuse (IS) · Nominal diameter: 40 mm · Piston ring height: 1.5 mm · Weight piston kit: 83 g
EUR 91.80





