
Original black front light made of plastic, suitable for your Pony Cross or GTX moped / moped.
You can use both conventional and LED bulbs with a P26s base in the front light. A 12V / 15W bulb is included in the scope of delivery.
The width of the fork mount is 132 mm.
You can find suitable replacement bulbs and alternative spotlights in the accessories section.
Original Pony spare part number: P8272
| Width | 158 mm |
| Manufacturer | Pony |
| Tension | 12 V |
| Housing material | Plastic |
| Color | black |
| Lens material | Plastic |
| Performance | 15 W |
| Bulb holder | P26s |
| Test mark | E2 |
| Height | 93 mm |
| Speedometer recording | None |
| Switch included | No |
| Battery operated | No |
| Mounting type | Screws |
| Depth | 87 mm |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Thread size | M5 |
| Area of application | Standard |
| Pony / Cilo (Beta 521 & 512) | Pony GTX 521 (frame) Pony Cross 521 (frame) |
Accessories & related products
swiing® revival screw set headlight galvanized | Pony GTX, Cross 521
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Steel · Number of components: 4 pcs · Surface: galvanized (blue) · Width across flats: 10 mm · Drive: External hexagon · Screw head: Hexagon · Thread type: M6x1 (standard thread)
EUR 3.95
swiing® revival screw set headlight Inox | Pony GTX, Cross 521
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Number of components: 4 pcs · Surface: stainless · Width across flats: 10 mm · Drive: External hexagon · Screw head: Hexagon · Thread type: M6x1 (standard thread)
EUR 4.80
Explore categories from Headlights & indicators
Moped fans also bought
SIS Tuning Exhaust | Pony / Cilo Beta 521
Total length: 780 mm · Manufacturer: Made in Portugal · Material: Steel · Surface: varnished · Color: Chrome · Color: black · Ø Internal connection: 19 mm · Ø Silencer: 60 mm · Flame tube attachment: Flange · Ø outside: 60 mm · Ø Flame tube outside: 22 mm · Exhaust type: Cigar · Mounting type: Welded lug · Number of fixing points: 2 pcs
EUR 159.20
NGK B6ES spark plug long thread
Manufacturer: NGK · Candle designation: B6ES · Candle thread type: long · Spark plug socket: M4 · Suppressed: No · Spark plug socket: SAE · Thread type: MF14x1.25 (fine pitch thread) · Width across flats: 21 mm · Area of application: Original · Area of application: Standard
EUR 7.95
Rear light original | Pony GTX 521
Manufacturer: Pony · Material: Plastic · Color: black · Color: red · Width: 130 mm · Height: 100 mm · Bulb holder: BA15s · Bulb holder: BA9s · Tension: 12 V · Test mark: E9 · Number of fixing points: 3 pcs · Brake light: Yes · Battery operated: No · Reflectors: Yes · Depth: 150 mm · Mounting type: Nuts & bolts
EUR 79.60
Taillight original | Pony & Cilo Cross / Alpa Turbo (P8977)
Width: 130 mm · Manufacturer: Pony · Material: Plastic · Tension: 12 V · Color: black · Color: red · Bulb holder: BA15s · Bulb holder: BA9s · Height: 77 mm · Battery operated: No · Brake light: Yes · Reflectors: Yes · Test mark: E9 · Mounting type: Screws · Depth: 72 mm · Number of fixing points: 2 pcs
EUR 67.30







