
M5 x 12 mm flat head screw / pan head with slotted drive made of galvanized steel for universal use, including on your moped, moped and small motorcycle
Price per piece
| Material | Steel |
| Number of components | 1 pcs |
| Surface | galvanized (blue) |
| Total length | 15 mm |
| Drive | Slot |
| Screw head | Panhead |
| Ø External head | 10 mm |
| Shank | No |
| Thread type | M5x0.8 (standard thread) |
| Thread length | 12 mm |
| Strength class | 4.8 |
Explore categories from Hub & axle
Moped fans also bought
swiing® revival bottom bracket bushing nylon | Puch Maxi, X30 Sport, Velux, NG-2AH
Bearing type: Plain bearing · Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Nylon · Ø inside: 16.2 mm · Ø outside: 20.2 mm · Total length: 19 mm · Color: black · Ø Bundle: 24.1 mm · Puch OEM number: 349.1.42.005.1
EUR 3.05
swiing® revival light switch MERIT
Manufacturer: swiing® revival parts · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Substructure material: Plastic · Housing material: Steel · Color: black · Height: 25 mm · Total length: 55 mm · Functions: Light off · Functions: Low beam · Functions: Motor stop · Width: 27 mm · Number of positions: 2 pcs · Ø Handlebars: 22 mm
EUR 24.40
Not in stock
Starter cable Ø 1.5 mm x 140 cm | Puch X30 NG, 2AH, Maxi S-2A, L, Supermaxi LG2
Ø Stranded wire: 1.5 mm · Nipple shape: Barrel (transverse) · Ø nipple: 5.2 mm · Nipple length: 6.8 mm · Manufacturer: Made in Germany · Area of application: Standard · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Number of components: 1 pcs · Cable length: 1400 mm
EUR 3.20



