
Black plastic side covers for your Peugeot 103 MVL, SP and Vogue moped / moped.
The side covers are well made, cleanly deburred and not distorted.
The scope of delivery includes both frame covers.
Both frame covers are included in the scope of delivery.
The covers are not surface-treated; they should be treated with plastic primer before painting.
Chrome-plated frame covers, the aforementioned primer and other parts for your Peugeot moped can be found in the accessories section.
| Number of fixing points | 4 pcs |
| Ø mounting hole | 7 mm |
| Manufacturer | Made in Portugal |
| Material | Plastic |
| Surface | blank |
| Color | black |
| Total length | 600 mm |
| Width | 70 mm |
| Height | 115 mm |
| Peugeot |
Accessories & related products
swiing® revival front fender chrome | Peugeot 103 SP
Material: Steel · Color: Chrome · Manufacturer: swiing® revival parts · Surface: chrome-plated · Folding the ends: closed folded · Folding the ends: not folded · Shape of the mudguard: partly round · Total length over ends: 550 mm · Scope: 680 mm · Wide mudguard profile: 83 mm · Height of mudguard profile: 27 mm · Total height from support surface to top edge: 170 mm · Wheel size: 17 " · Mounting type: Nuts & bolts
EUR 59.90
swiing® revival rear fender chrome | Peugeot 103 MVL, SP
Material: Steel · Color: Chrome · Manufacturer: swiing® revival parts · Surface: chrome-plated · Folding the ends: not folded · Shape of the mudguard: partly round · Total length over ends: 625 mm · Scope: 910 mm · Wide mudguard profile: 80 mm · Height of mudguard profile: 40 mm · Total height from support surface to top edge: 280 mm · Wheel size: 17 " · Mounting type: Nuts & bolts
EUR 69.80
EUR 61.20
Explore categories from Formwork & frame parts
Moped fans also bought



