
Universally usable cable grommet made of soft plastic (also known colloquially as a cable protector or rubber ring) for protecting cables and wires. The cable grommet is also used to close, seal and cover grommet holes.
Ø Cable grommet (D): 16 mm
Ø Mounting hole (FH): 20 mm
Ø Total (ØD max.): 25 mm
Material thickness (H2): 1.6 mm
Total thickness (H): 7 mm
Material: Soft PVC, black
The intended use of this rubber center is extensive, as it can be easily assembled together.
A quality product manufactured in Germany.
| Ø outside | 25 mm |
| Ø Cable bushing | 16 mm |
| Manufacturer | Made in Germany |
| Material | Polyvinyl chloride (PVC-U_hard) |
| Color | black |
| Ø mounting hole | 20 mm |
| Material thickness | 1.6 mm |
| Height | 7 mm |
Accessories & related products
Rubber grommet round 2 cables | Sachs 502, 503, 504, 505, 535, 508 (A1923)
Color: black · Material: Rubber · Ø Cable bushing: 2.2 mm · Ø Bundle: 10.5 mm · Ø mounting hole: 8.5 mm · Total length: 7 mm · Waistband height: 2 mm · Ø outside: 12.8 mm · Pony OEM number: A1923 · Sachs OEM no.: 0260 020 000
EUR 6.00
Explore categories from Handles & fittings
Moped fans also bought
Magura gas cable clamp / deco cable clamp Ø 5 x 6 mm
Manufacturer: Magura · Number of components: 2 pcs · Material: Brass · Material: Steel · Surface: nickel-plated · Ø Cable bushing: 1.6 mm · Screw head: Lens head · Drive: Slot · Total length: 6 mm · Ø outside: 5 mm · Thread type: M4x0.7 (standard thread) · Thread length: 4 mm
EUR 2.45
Motorex engine oil (gear oil) manual 450 ml
Temperature resistance (min.): -30 - 220 °C · Manufacturer: Motorex · Oil type: GL4 · Viscosity (SAE): 80W · Contents: 450 ml · Gearbox type: Foot control · Gearbox type: Manual gearshift · Area of application: Gearbox lubrication with clutch
EUR 13.40
EUR 29.78/l



