
Massive, chrome-plated decorative figure made of steel. (Panther / Jaguar)
Cool gadget to pimp up your moped.
Can be attached to the mudguard or other places.
Two M4 screws are attached to the underside to secure the figure.
The screws have a distance of 15 mm between them.
Length: 13 mm
Width: 25 mm
Height: 45 mm
| Material | Steel |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Width | 25 mm |
| Total length | 130 mm |
| Height | 45 mm |
| Mounting type | Nuts & bolts |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Hole spacing | 15 mm |
| Thread type | M4x0.7 (standard thread) |
Explore categories from Mudguard
Moped fans also bought
Karcoma fuel tap M12x1 vertical (with union nut) 2 connections
Manufacturer: Karcoma · Possible lever positions: open / closed / reserve · Material lever: Metal · Filter type: Plastic net · Installation direction: vertical / vertical · Thread type: MF12x1 (fine pitch thread) · Outlet direction: any · Mounting type: Union nut · Spare tube shape: straight · Ø fuel hose connection: 6 mm · Reserve level: 50 mm
EUR 33.70
Not in stock
GPO 38 mm cylinder head original | Puch Maxi S, N / X30 NS, NL, N-2AH
Manufacturer: GPO · Material: Aluminum · Surface: sandblasted · Area of application: Standard · Ø cylinder: 38 mm · Width: 125 mm · Height: 55 mm · Total length: 135 mm · Number of fixing points: 4 pcs · Candle thread: short · Hole pattern [mm]: 44 x 44 · Decompressor: No
EUR 40.30
Front reinforcement / mudguard arch chrome (cheap)
Material: Steel · Outer width: 143 mm · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Wheel size: 17 " · Distance mudguard - center hole: 207 mm · Distance mudguard - center hole: 242 mm · Wide intake: 128 mm · Mounting type: Nuts & bolts · Ø outside: 16 mm · Number of fixing points: 6 pcs · Ø mounting hole: 6.2 mm · Hole spacing: 35 mm · Total length: 270 mm
EUR 13.40
Handlebar fork plate 40 cm curved with chrome strut
Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Clamping diameter: 22 mm · Ø outside: 22 mm · Fork plate holder length: 100 mm · Width: 730 mm · Height: 400 mm · Mounting type: Fork plate · Length handlebar ends: 150 mm · Crossbar: Yes · Ø Strut: 14 mm · Strut length: 320 mm
EUR 44.00
Magura adjusting screw brake short
Manufacturer: Magura · Material: Brass · Surface: nickel-plated · Color: silver · Ø shaft: 6.1 mm · Drive: Knurled screw · Total length: 31 mm · Total length: 40 mm · Ø External head: 9.15 mm · Shank length: 6.9 mm · Thread length: 15 mm · Thread type: MF6x0.75 (fine pitch thread)
EUR 4.20





