
Chrome-plated rear-view mirror suitable for your moped, moped or small motorcycle.
Can be used on the left or right side.
Comparable side mirrors can be found in the accessories section.
Good, inexpensive standard spare part. GPO – GOOD PARTS ONLY.
| Manufacturer | GPO |
| Mirror property | none |
| Material | Steel |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Thread type | M10x1.5 (standard thread) |
| Total length | 360 mm |
| Ø mirror surface | 95 mm |
| Ø mirror rod | 10 mm |
| Mirror rod length | 300 mm |
| Clamping diameter | 20 mm, 21 mm, 22 mm, 23 mm, 24 mm |
| Test mark | none |
| Thread size | M10 |
Accessories & related products
Bumm mirror round Inox
Surface: chrome-plated · Manufacturer: Bumm · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Test mark: none · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Color: Chrome · Ø mirror surface: 107 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Mirror rod length: 300 mm · Thread size: M8 · Total length: 360 mm · Clamping diameter: 22 mm
EUR 34.20
Bumm mirror round Inox black
Mirror property: none · Manufacturer: Bumm · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Test mark: none · Material: Steel · Surface: varnished · Thread size: M8 · Color: black-matt · Total length: 350 mm · Ø mirror surface: 98 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Clamping diameter: 22 mm · Mirror rod length: 300 mm
EUR 36.70
GPO mirror round (short version) chrome
Mirror property: none · Manufacturer: GPO · Material: Steel · Test mark: none · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Thread type: M10x1.5 (standard thread) · Ø mirror surface: 95 mm · Ø mirror rod: 10 mm · Mirror rod length: 260 mm · Thread size: M10 · Clamping diameter: 20 mm · Clamping diameter: 21 mm · Clamping diameter: 22 mm · Clamping diameter: 23 mm · Clamping diameter: 24 mm · Total length: 320 mm
EUR 24.40
Explore categories from Mirror
Moped fans also bought
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Ø nipple: 3 mm · Nipple length: 5 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Nipple shape: Cylinder · Cable length: 2200 mm · Area of application: Standard · Number of components: 1 pcs
EUR 2.95
Inner cable set automatic | Puch E50
Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Ø Stranded wire: 1.5 mm · Ø Stranded wire: 1.8 mm · Quantity: 4 pcs · Total length: 1600 mm · Total length: 2200 mm · Nipple shape: Barrel (transverse) · Nipple shape: Cylinder · Nipple shape: Pears
EUR 12.10






