
Right brake lever for Magura throttle twist grip.
Original Magura sheet metal lever.
The special fastening screw that connects the lever to the throttle grip must be ordered separately (see accessories).
German quality product from the manufacturer Magura in original equipment quality.
| Manufacturer | Magura |
| Material | Aluminum |
| Color | silver |
| Total length | 135 mm |
| Height | 41.6 mm |
| Place of use | right |
| Thickness | 12 mm |
| Universal | |
| Puch | |
| Sachs | |
| Pony / Cilo (Beta 521 & 512) | |
| Zündapp Belmondo | |
| Cilo | 502 / 502t |
Accessories & related products
Magura lever screw M5x18 mm
Surface: galvanized (blue) · Color: silver · Manufacturer: Magura · Material: Steel · Ø shaft: 5.9 mm · Drive: External hexagon · Drive: Slot · Ø External head: 8.8 mm · Total length: 21.5 mm · Shank length: 9 mm · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Width across flats: 8 mm · Thread length: 8.5 mm
EUR 3.55
Explore categories from Handles & fittings
Moped fans also bought
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Ø nipple: 3 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Nipple shape: Cylinder · Cable length: 2200 mm · Nipple length: 5 mm · Number of components: 1 pcs · Area of application: Standard
EUR 2.95
Magura lever screw M5x18 mm
Surface: galvanized (blue) · Color: silver · Manufacturer: Magura · Material: Steel · Ø shaft: 5.9 mm · Drive: External hexagon · Drive: Slot · Ø External head: 8.8 mm · Total length: 21.5 mm · Shank length: 9 mm · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Width across flats: 8 mm · Thread length: 8.5 mm
EUR 3.55



