
M5 x 10 mm cylinder screw / machine screw with slot made of stainless steel for universal use, including on your moped, moped and small motorcycle.
Price per piece
| Ø External head | 8.4 mm |
| Material | Chrome steel (colloquially known as stainless steel) |
| Thread type | M5x0.8 (standard thread) |
| Nominal diameter (thread) | 5 mm |
| Drive | Slot |
| Total length | 13.3 mm |
| Screw head | Cylinder head |
| Shank | No |
| Number of components | 1 pcs |
| Thread length | 10 mm |
| Strength class | A2-70 |
Explore categories from Mudguard
Moped fans also bought
Plastic license plate holder (CH version)
Manufacturer: Made in Switzerland · Number of fixing points: 9 pcs · Hole spacing: 50 mm · Ø mounting hole: 6 mm · Material: Brass · Material: Plastic · Color: black · Width: 108 mm · Height: 11 mm · Total length: 175 mm · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Thread length: 6 mm · Mounting type: Nuts & bolts
EUR 9.70
Motorex engine oil (gear oil) manual 450 ml
Temperature resistance (min.): -30 - 220 °C · Manufacturer: Motorex · Oil type: GL4 · Viscosity (SAE): 80W · Contents: 450 ml · Gearbox type: Foot control · Gearbox type: Manual gearshift · Area of application: Gearbox lubrication with clutch
EUR 13.40
EUR 29.78/l
GPO light switch with wiring harness base chrome version
Width: 30 mm · Number of cables: 5 pcs · Manufacturer: GPO · Material: Plastic · Color: Chrome · Surface: chrome-plated · Substructure material: Steel · Housing material: Steel · Functions: High beam (headlights) · Functions: Horn · Functions: Light off · Functions: Low beam · Functions: Motor stop · Total length: 50 mm · Cable length: 970 mm · Number of positions: 3 pcs · Height: 25 mm · Cable bifurcation to motor: 970 mm · Cable bifurcation to lamp: 180 mm · Cable bifurcation to switch: 420 mm · Ø Handlebars: 22 mm
EUR 20.70


